Haber

ABD’den tehlikeli Ortadoğu kararı! Körfez ülkelerine konuşlandırılacaklar!

Son dakika ABD haberleri:İsrail’in Filistin’de 2 milyon sivile yönelik katliam baskınları devam ederken, ABD’den Ortadoğu’da gerilimi tırmandıracak yeni bir girişim geldi.

ABD, ORTADOĞU’YA 12 VATANSEVER VE THAAD GÖNDERDİ

Wall Street Journal’da yer alan habere göre ABD, İsrail’in Gazze’ye olası kara operasyonu öncesinde Suudi Arabistan, Kuveyt, Ürdün, Irak, BAE ve Katar’a konuşlandırılmak üzere Terminal Yüksek İrtifa Hava Savunma Sistemleri (THAAD) ve Patriot’ları gönderecek. .

ABD, geçtiğimiz günlerde Irak ve Suriye’deki ABD üslerine yapılan roket saldırıları nedeniyle her iki ülkeye de füze rampaları konuşlandırmıştı.

ABD ÜSSÜNE YAPILAN SALDIRIDA 24 ABD ASKERİNİN YARALANDIĞI AÇIKLANDI

Öte yandan ABD, üslerine yönelik saldırılara ilişkin uzun süredir sessizliğini bozdu. ABD Merkez Komutanlığı CENTCOM, Irak ve Suriye’deki Amerikan üslerine düzenlenen saldırılarda 24 ABD askerinin yaralandığını duyurdu.

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, İsrail Savunma Kuvvetlerine danışmanlık yapmak üzere bölgeye ABD’li komutanların gönderildiğini duyurdu. Komutanların operasyona liderlik etmeyeceği, yerleşim bölgesi savaşlarındaki deneyimlerini paylaşmak üzere orada olacakları belirtildi.

KAYNAK: HABER7

altunhisar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu